Ergonoomilised Lahendused İncrease Tootlikkusele İn Teie Kontoris

  Ergonoomilised Lahendused İncrease Tootlikkusele İn Teie Kontoris

  Kontoritöötajate tõhususe suurendamiseks tuleb pakkuda palju tegureid. Nende hulka kuuluvad täpne valgustus, ergonoomiline mööbel ja seadmed ning mugav töökeskkond. Selles artiklis leiate mitmesuguseid lahendusi, mis keskenduvad ergonoomikale, et suurendada teie kontoris tõhusust. Pakume üksikasjalikku teavet ergonoomiliste lahenduste olulisuse ja selle rakendamise kohta.

  1. Kasutage ergonoomilist kontorimööblit

  Ergonoomiline kontorimööbel aitab töötajatel säilitada oma mugavat ja korrektset kehahoiakut. Õige kehahoiaku asend vähendab seljavalu, hoiab ära liigese ja lihaste väsimuse ning pakub mugavust ka pikaajalises töös. Ergonoomilised kontoritabelid võimaldavad töötajatel mugavalt oma reguleeritava kõrguse ja kujundusega istuda. Samuti on ergonoomilised kontorikohad spetsiaalselt loodud vöökoha ja kaelahäirete vältimiseks. Ergonoomilise mööbli valimisel on oluline kaaluda kasutaja füüsilisi omadusi ja tööharjumusi.

  2. Istmed ja toolid, mis tagavad õige kehahoiaku

  Kontoris veedetud pikkade tundide jaoks on oluline säilitada õige kehahoiaku. See võib põhjustada selliseid probleeme nagu vale kehahoiaku asend, seljavalu, kaelavalu, peavalud. Seetõttu tuleks kasutada ergonoomilisi toole ja kohti. Ergonoomilistel kohtadel on sellised funktsioonid nagu seljatoe, käe tugi ja vöökoht. Tänu nende reguleeritavale kõrgusele saavad nad iga kasutajaga kohaneda. Samuti on selgroo tervise kaitsmiseks olulised ka ergonoomilised toolid. Need toolid, mis pakuvad istumist õiges asendis, suurendavad töötajate mugavust ja tõhusust.

  3. Valgustuskorralduse tegemine

  Kontorites asuv õige valgustus mõjutab töötajate tõhusust. Halb valgustus võib põhjustada selliseid probleeme nagu silmade väsimus, peavalud ja keskendumise puudumine. Seetõttu on oluline koostada õiged valgustuskorraldused. Üldiselt eelistatakse LED -lampe sobivaks valgustustasemeks, peegelduste minimeerimiseks ja silmade tervise säilitamiseks. Valgustus tuleks jaotada ühtlaselt töö valdkonnas ja vajadusel tuleks see reguleerida. Tööpiirkonnad saab loodusliku valguse tagamiseks asetada aknaservadele.

  4. Parandage arvutimonitori paigutamist

  Enamiku kontoritöötajate jaoks on arvuti kasutamine hädavajalik. Vale arvutimonitori paigutus võib aga põhjustada selliseid probleeme nagu kaelavalu, silmade väsimus ja peavalud. Ergonoomilise õppepiirkonna loomiseks on oluline tagada, et teie arvuti oleks silmade tasandil. Monitori reguleerimiseks võite kasutada monitori alust või kõrguse tabelit. Monitori heledus ja kontrastsed sätted tuleb ka silmade väsimuse vähendamiseks õigesti teha.

  5. Asetage klaviatuur ja hiir õigesti

  Enamik kontoritöötajaid kasutab klaviatuuri ja hiire pikki tunde. Vale või mitte -ergonoomilise klaviatuuri ja hiire kasutamine võib põhjustada selliseid probleeme nagu randmevalud, karpaalkanali sündroom. Ergonoomilises õppepiirkonnas on väga oluline klaviatuuri ja hiire õige positsioneerimine. Klaviatuur ja ettevõte on randmebaasi kohal, pakkudes mugavat kirjutamisasendit. Samuti tuleb hiir asetada vastavalt käe loomulikule asendile. Vajadusel saab kasutada randme tuge pakkuvaid ergonoomilisi klaviatuur ja hiire padjad.

  6. Redigeeri kontoriala

  Kontoripiirkonna regulaarne ja puhas mõjutab märkimisväärselt töötajate tõhusust. Ebaregulaarne kontorikeskkond võib töötajaid tähelepanu kõrvale juhtida ja nende tõhusust vähendada. Failide ja üksuste korraldamine muudab tööpiirkonna mugavamaks. Samamoodi annab ainult vajalike esemete olemasolu lauale parema töökorralduse. Kontoripiirkonda põhjustavate tarbetute esemete eemaldamine loob laiema ja avara tööala. Seetõttu võib kontori nõuetekohase korra koostamine suurendada töötajate tõhusust.

  7. Ärge unustage pausi teha

  Pikaajalistes uuringutes on vaimse ja füüsilise tervise säilitamiseks olulised regulaarsed pausid. Paku tegemine aitab aju puhata ja energiat koguda. Uuringud näitavad, et regulaarsed pausid võtavad tõhusamad inimesed. Seetõttu ärge unustage tööajal regulaarselt lühikesi pause teha. Võite teha lühikesi jalutuskäike vaheaegade ajal, silmi puhata või suupisteid teha. Seega saate teha paremat jõudlust, tehes oma kontoritöö vahel tõhusaid ja tervislikke pause.