Näpunäited Oma Rõdu Pööramiseks

  Näpunäited Oma Rõdu Pööramiseks

  Kõigil on elus mitu piirangut. Võib -olla on see punkt teie jaoks rõdu, mida kasutate linnaelu kiirustamisest põgenemisalana. Teil võib olla väike ruum, kuid kõik on võimalik mõne vihjega, et muuta see paradiisiks. Võite kasutada õigeid taimi, kaunistuselemente ja paigutust, et luua oma rõdul meeldiv ja aia stiilis ruum. Siin on mõned näpunäited, mille oleme teile koostanud, et muuta oma rõdu miniparadiisiks.

  1. Valige õiged taimed

  Näpunäited Oma Rõdu Pööramiseks - 1. Choose the right plants

  Esimene samm, et muuta oma rõdu roheliseks paradiisiks, on õigete taimede valimine. Kui teil on väike ruum, on oluline, et oleksite taimede valimisel ettevaatlik. Potitaimede valimisel on parem valida kompaktsed ja aeglaselt kasvavad liigid. Sellised ronimistaimed nagu viinapuu lilled, jasmiin, dekoratiivsed baklažaanid ja luuderohi taimed võivad kaunil viisil seinu või trepi reelinguid kaunistada. Taimi, mida saab pottides kasvatada, võib eelistada ka värviliste lilletaimedega nagu geranium, begoonia ja magnoolia. Lisaks võite oma rõdul olla suurepärase lõhnakogemuse, luues aromaatsete taimede aia. Taimed nagu salvei, piparmünt, rosmariin või lavendel pakuvad visuaalselt meeldivat välimust ja loovad ilusate lõhnade eraldamise kaudu meeldiva atmosfääri.

  2. Looge vari

  Oma rõdu kasutamisel on oluline luua varikatus päikese eest kaitsmiseks. Teil on selleks mitmesuguseid võimalusi. Näiteks võite kasutada vihmavarju või varikatust. Püsivama varikatuse jaoks võite siiski kasu saada peatatud taimedest. Peatatud taimed pakuvad nii varju kui ka oma rõdul rohkem rohelust. Nii et saate luua avarama ja lahedama keskkonna. Mõned taimed, mida saate varjundina kasutada, on luuderohi, viinapuu lilled või kamelliad, mida saab kasutada seinavärvidena. Arvestades nende taimede suurust ja levikut, saate teha valikuid vastavalt oma rõdu suurusele. Päikese eest kaitsmiseks võite kasutada ka ilusat kardina või tülli. See võib olla nii dekoratiivne kui ka praktiline lahendus.

  3. Looge mugav istumisnurk

  Oluline on luua mugav istumisnurk, et kasutada oma rõdu vastavalt teie rõõmule. Saate luua oma rõdul spetsiaalse ruumi, kus on mugavad padjad, väljamõeldud padjad ja armsad istumisgrupid. Saate luua ala, kuhu saate oma kohvi või raamatu panna, pannes stiilse ja praktilise laua väljaheite või pisikese kohvilaua vastavalt oma rõdu suurusele. Samuti saate oma rõdu kaitsta keskkonnategurite eest ja lisada konkreetsema atmosfääri, kasutades looduslikke tõkkeid, näiteks bambusekraanid või rippuvad taimed.

  4. Mõelge valgustusele

  Kui soovite öösel oma rõdu kasutada, on oluline valida õige valgustus. Mõnusa ja romantilise atmosfääri loomiseks saate oma rõdul kasutada pehmeid tulesid. Näiteks pakub pisike laualamp või stiilsed küünlahoidjad teie rõdul meeldiva valgustuse. Lisaks lisavad dekoratiivsed tuled, mida saab laes või seinas riputada, teie rõdule teistsuguse atmosfääri. Valgustuselementide õige valimine muudab teie rõdu kasutatavaks nii päeval kui öösel.

  5. Seinad kaunistama

  Rõdu seinte kaunistamine on suurepärane viis rõdule eraldi tegelase lisamiseks. Teil võib olla dekoratiivne tugi sellistele elementidele nagu varjutamine, riputatud taimed või taimi oma rõdul. Näiteks saate loomuliku ilme, ronides oma rõdu seintele selliseid taimesid nagu viinapuu lilled või luuderohi. Samuti saate taimi eksponeerida, kasutades väikest seinariiuli või riidepuu aparaati või paigutada muid dekoratiivesemeid oma rõdule. Samuti saate oma rõdu seinad seinapaneelide või dekoratiivsete kividega värvida. See võimaldab teie rõdul tunduda atraktiivsem ja rikkalikum.

  6. Kasutage värvilisi ja mustrilisi esemeid

  Värvi ja elujõu lisamiseks rõdule saate kasutada mustrilisi esemeid. Näiteks saate oma rõdu atmosfääri muuta, kasutades värvilisi padju, patjasid või laudlinaid. Samuti saate oma rõdu seinu värvida mustriliste taustapiltide või sisevärvidega. See lisab teie rõdule energiat ja elujõudu ning pakub teie külalistele meeldivat õhkkonda. Mängides mustrite ja värvidega saate muljetavaldava ilme, kuigi teie rõdu on väike.